Етърки разбиват със 7:0 във Варна, излязоха четвърти

Публикувано на ср, 26 май 2021
118 четения

Женският тим на “Етър” разби със 7:0 като гост ЖФК “Варна” в 21-вия кръг на “А” група. Възпитаничките на треньора Валентин Витанов доминираха тотално и решиха мача с 4 гола още до почивката, а през втората част добавиха още три.
До 21-та минута резултатът вече бе 3:0 след хеттрик на Велизара Владимирова, която се разписа в 3-та, 9-та и 21-та минута. 7 минути преди края на първата част Мирела Моева вкара за 4:0, а през второто полувреме добави още три гола на своята сметка (58’, 60’, 72’).
Етърки вече делят 4-то място в класирането заедно с още два отбора. “ЛП Суперспорт”, “Пирин лейдис” и “Етър” имат по 39 т., като столичанки са с мач повече. “Болярките” и благоевградчанки още не са изиграли и двата си мача помежду си. В следващия кръг “Етър” приема намиращия се след него в класирането “Барокко” (София), на който обаче води с 10 т. преднина.
Девойките на “Етър” до 15 г. пък спечелиха безапелационно футболния турнир “Русчук” в Русе, като грабнаха победи във всичките си мачове, без да допуснат гол във вратата си. В групата си етърки стартираха с успех 2:0 над “Янтра” (Габрово) с попадения на Теодора Димитрова и Павлина Николова. После надиграха със същия резултат и “Чавдар” (Троян) след голове на Михаела Михайлова и Лора Василева.
Така великотърновки завършиха първи и на полуфинала срещнаха втория от другата група “Розова долина” (Казанлък). Последва нова убедителна победа, дошла след 4 гола на Михаела Михайлова и пратила ги на финала.
Там “Етър” срещна отново “Янтра” (Габрово). Под вещото ръководство на капитанката Анастасия Трифонова и защитната формация Татяна Радоева, Моника Бориславова и Тереза Попова девойките спечелиха мача с 2:0 с голове на Павлина Николова и Лора Василева, а с това и престижния турнир.
Румяна Страхилова беше наградена с топка за спектакъла, който направи на турнира. Мартина Илиева бе избрана безапелационно за най-добра вратарка на турнира без допуснат гол. Добре се включиха и резервите Магдалена Димова, Карина Попова и Стефания Маринова.