Етърки оправиха головата си разлика срещу “Олимпия” (Шумен) – 13:1

Публикувано на вт, 28 сеп. 2021
170 четения

Мирела Моева вкара 9 гола (!) срещу шуменки.

Женският тим на “Етър” записа първата си победа за сезона в елита, като разби “Олимпия” (Шумен) с 13:1. С убедителния успех възпитаничките на треньора Валентин Витанов оправиха и головата си разлика. Над всички в мача пък бе капитанката Мирела Моева, която наниза 9 попадения, от които 6 поредни между 16-ата и 38-та минути.
Мачът се игра при много горещо време, което затрудни състезателките, но въпреки това етърки поддържаха високо темпо и непрекъснато атакуваха.
Още в 3-та минута Мирела Моева излезе сама, но избърза да стреля и вратарката успя да спаси. Моева обаче бързо се реваншира, като в 10-ата минута открадна топката, мина през цялата защита на гостенките и стреля в ъгъла за 1:0. Веднага след това Велизара Владимирова можеше да удвои, но ударът ѝ прехвърли освен вратарката и вратата на шуменки.
В 16-ата минута Владимирова, която се завърна след тримесечно отсъствие поради контузия, през куп от състезателки стреля точно – 2:0. После до почивката дойде “моноспектакълът” на крилото Мирела Моева, която правеше каквото си поиска. В 17-ата минута тя напредна сама и покачи на 3:0. Още в следващата атака Моева пак надбяга защитата и вкара четвърти гол. Най-красивият ѝ гол падна в 28-та минута, когато след центриране отдясно с удар от въздуха покачи на 5:0. Малко след това крилото отново отне топката от съперничките и вкара шести гол, а в 35-ата минута с пореден изстрел в левия ъгъл покачи на 7:0. За 8:0 пък Мирела Моева се разписа с прехвърлящ удар в 38-та минута.
През втората част головете бяха по-малко. Мирела Моева добави още два, а по един вкараха Цвети Василева и Тереза Попова, като гостенките се разписаха по веднъж в двете врати – гол и автогол за крайното 13:1.
“Етър”: Мартина Илиева, Татяна Радоева, Анастасия Трифонова, Йоанна Стефанова, Цвети Василева, Симона Стоянова, Тереза Попова, Преслава Романова, Велизара Владимирова, Мирела Моева, Михаела Маринова (Теодора Димитрова).