“Етър” удари “Беласица” и дръпна в класирането

Публикувано на пт, 31 мар. 2023
482 четения

„Етър“ победи с 2:0 „Беласица“ и дръпна с 6 точки аванс пред преследвачите си „Крумовград“ и „Спортист“ (Своге), които записаха равенства у дома. Водачът ЦСКА 1948 II пък загуби и преднината му вече е 4 т.

Даниел Младенов и Хавиер Бетегон отбелязаха по един гол през двете полувремена след грешки на „комитите“, които така и не отправиха точен удар към вратата на етърци.

В 19-ата минута Крум Стоянов открадна топката и напредна опасно в пеналта, но потърси Мартин Тошев, който се намираше в засада. „Болярите“ атакуваха опасно по фланговете, а удари на Мариян Иванов и Кольо Станев минаха над вратата. Първата чиста ситуация бе в 28-ата минута, когато след корнер Крум Стоянов с глава върна топката пред вратата, където Георги Ангелов от отлична позиция стреля с глава над гредата.

„Етър“ поведе в 35-ата минута, когато Крум Стоянов центрира в наказателното поле, а вратарят на гостите се сблъска със свой съотборник и изпусна топката. Дебнещият Дани Младенов технично я насочи в опразнената врата – 1:0. До почивката и Мартин Тошев пробва удар с глава, пратил топката край гредата.

През втората част „комитите“ изнесоха играта напред и потърсиха гол, но отново така и не затрудниха сериозно вратаря Славков. За етърци пък Николай Янков, заменил получилия лека контузия Младенов, стреля опасно диагонално до гредата, а след ново негово центриране отляво топката едва не влезе в мрежата. Отново той стреля покрай вратата. Резултатът остана непроменен чак до 87-ата минута, когато Хавиер Бетегон бе изведен зад гърба на защитата, пребори се за топката и стреля хладнокръвно за 2:0. В добавеното време нов удар на Бетегон бе уловен от вратаря на гостите.

„Етър“: Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Христо Митев, Крум Стоянов (51 Алехандро), Мариян Иванов, Янко Ангелов (74 Олег Димитров), Кольо Станев (74 Георги Александров), Мартин Моран, Мартин Тошев (74 Хавиер Бетегон), Даниел Младенов (42 Николай Янков).