Две вицешампионски титли за малките каратистки на “Катана”

Публикувано на ср, 6 май 2015
509 четения

143 състезателя от 24 клуба взеха участие в Държавното първенство по карате киокушин за деца до 8 и до 10 години, проведено в спортен комплекс “Диана” в Русе. Участниците премериха сили на кумите и ката, разделени в общо 17 категории. Схватките бяха поверени на 20 арбитри, а главен съдия на турнира бе Тихомир Атанасов. Най-малките надежди на “Катана” в карате киокушина завоюваха две вицешампионски титли на зрелищното събитие. Сенсей Самир Мутишев заведе 7 каратеки в крайдунавския град, като за четирима от тях това бе дебют.
Виктория Томова спечели сребърен медал при момичетата до 8 години при първото си участие на държавно първенство. Ученичката в ОУ “Бачо Киро” записа две победи в категория +30 кг, а на финала малко не ѝ достигна, за да триумфира. Юлия Драганова стана вицешампион при момичетата до 10 години в категория +35 кг. Възпитаничката на ОУ “Св. Патриарх Евтимий” взе две победи по пътя към финала, а в спора за златото загуби след продължение.
“Юлия се представи много силно на финала, но бе ощетена от съдиите и загуби след продължение. Много съм доволен и от дебютантите ни, които натрупаха безценен опит”, сподели треньорът Самир Мутишев.