Девойките ст. възраст на “Етър-64” с бронзови медали от първенството

Публикувано на ср, 29 апр. 2015
305 четения

Христиана Гавраилова и Мария Йорданова - с индивидуални награди от шампионата.

Трето място и бронзови медали от държавното първенство спечелиха девойките старша възраст на “Етър-64”. Неотдавна те станаха сребърни медалистки за купата на България.
“В тази възраст “Бъки” превъзхожда останалите, а нашият отбор е най-младият и бъдещето тепърва е пред него. Затова в първенството целта ни максимум бе второто място, а минимум – третото”, заяви президентът на клуба Атанас Атанасов.
Фатален за неучастието на финала се оказа още първият мач срещу домакините от “Ники спорт” (Сливница), в който поне равенство щеше да осигури на етърки първото място в тяхната група.
7 секунди преди края резултатът бе равен – 22:22, но с гол от дузпа съперникът измъкна победата с 23:22. Така решаващ за второто място в групата бе мачът на етърки с “Хасково”, който те изиграха много силно и спечелиха с 28:20. В третия си мач те взеха безпроблемна победа над “Шумен-98”.
Така на полуфинала “Етър-64” трябваше да срещне фаворита “Бъки” и логично отстъпи. До 22-ата минута резултатът бе равен 8:8, но габровки взеха полувремето с 11:8. След почивката те имаха пълен превес и спечелиха с 26:17.
В мача за 3-4 място възпитаничките на Йонка Генчева надиграха “Панагюрище” с 32:24 и спечелиха бронзовите медали.
“Доволна съм от представянето. Турнирът бе много силен, нашите момичета също играха на високо ниво”, коментира треньорката Йонка Генчева. Две състезателки на “Етър-64” взеха и индивидуални награди. Христиана Гавраилова бе обявена за най-полезен състезател, а Мария Йорданова – за най-добър пивот.
На някои от хандбалистките от този състав предстоят и международни изяви наесен, което е добре за тяхното развитие, добави Йонка Генчева. Предстои Балканиада за девойките до 17 години, за която в националния тим се очаква да бъдат включени и състезателки на “Етър-64”.
Бронзовите медалистки от “Етър-64”: Ивона Петкова, Христиана Гавраилова, Мария Йорданова, Полина Генчева, Кристиана Караманлиева, Антония Симеонова, Стилияна Динева, Габриела Николова, Виктория Маринова, Данислава Петрова, Михаела Ангелова.