Баскетболистите на “Локомотив” (ГО) стартираха със загуба

Публикувано на пт, 14 окт. 2022
151 четения

“Локомотив” (ГО) стартира със загуба в новия сезон на група “А” от Дивизия “Център” на Българската баскетболна лига. Горнооряховци паднаха от “Дунав” в Русе със 100:66.
Домакините доминираха в атака през първата част, в която отбелязаха 35 точки срещу 17 на гостите и взеха солидна преднина. “Локо” заигра по-добре във втората четвърт, която спечели с 19:18 с три тройки на Георги Павлов и почивката дойде при 52:36.
Доста от интригата приключи в третия период след 19:6 в него, а в последната част “Дунав” игра за феновете. По 17 точки за русенци вкараха Георги Минков, Стоян Ганев и Калоян Стоянов. За “Локомотив” същия актив записа Георги Павлов, по 13 точки добавиха Христо Саркизов и Георги Георгиев. В другата среща от кръга “Видабаскет” се наложи над “Чавдар” (Троян) със 71:58.