България U17 падна и от азерите

Публикувано на ср, 18 окт. 2017
110 четения

Националите записаха три поражения в европейските квалификации.

Юношеският национален отбор до 17 г. загуби и последния си мач от квалификациите за европейското първенство през 2018 г. Българските футболисти отстъпиха с 1:2 срещу Азербайджан и завършиха на последното място в група 11. Двубоят се игра на електрическо осветление на стадион “Локомотив” в Горна Оряховица. Предишните два мача на нашите бяха във В. Търново, но и те не им донесоха успех.
Тимът, воден от Викторио Павлов, допусна три поражения в три мача и отбеляза само един гол. В предишните си две срещи българите загубиха с по 0:3 от Украйна и Ирландия. Двубоят между България и Азербайджан беше без значение, тъй като и двата отбора бяха загубили шансове да се класират за следващия кръг на квалификациите. Азербайджанците влязоха като аутсайдери в мача, след като допуснаха много тежки загуби в първите си две срещи – 1:6 срещу Ирландия и 0:6 срещу Украйна. Въпреки това те поведоха в 18-ата минута, а малко след почивката България най-после вкара първия си гол чрез Владимир Николов. Нашите се опитаха да търсят и победата, в самия край на мача бяха наказани за втори път. В другия мач на “Ивайло” Ирландия победи Украйна с 3:1 и спечели първото място в групата. И двата отбора продължават към елитния кръг на квалификациите, като ирландците ще бъдат поставени в по-висока урна при жребия.
Всички европейски квалификации във В. Търново и Г. Оряховица преминаха при перфектни условия и организация.