Антъни Иванов получи номинация за “Най-добър млад спортист” за месец юли

Публикувано на ср, 5 авг. 2015
1083 четения

Талантливият великотърновски плувец Антъни Иванов бе номиниран за “Най-добър млад спортист” за месец юли. Възпитаникът на КПС “Етър 2000” е единственият представител на областта в призовата десетка в анкетата на сайта Viasport.bg. Сред номинирани състезатели са попаднали представители на 9 вида спорт, постигнали успехи в периода от 1 до 31 юли. Победителят в допитването ще получи награда, осигурена от българския производител на спортна екипировка “Тингер”. През месец юли Антъни Иванов стана първият българин, спечелил три златни медала от силния турнир “Комен къп” в Гърция, придружени с национални рекорди за юноши старша възраст и младежи. Ученикът в Американски колеж “Аркус” спечели пет индивидуални шампионски титли и три с щафетата по време на държавното първенство за старша възраст, а от републиканското за мъже добави нови 4 златни медала, придружени с още два национални рекорда. Гласуването продължава една седмица – до 8 август включително. Всеки желаещ може да даде своя вот на челната страница на сайта “Viasport.bg”. Всеки може да даде своя глас за един номиниран на ден.
Останалите номинирани са Денислав Иванов (16 г., джудо), Ангел Кодинов (18 г., кану каяк), Дария Радулова (12 г., тенис), Ивайло Иванов (21 г., джудо), Борислава Христова (19 г., баскетбол), Светлен Иванов (7 г., шахмат), Иво Балабанов (18 г., лека атлетика), Петър Пеев (18 г., лека атлетика) и Николета Николова (19 г., снукър). За трети път от провеждането на анкетата КПС “Етър 2000” има номиниран състезател. През месец март Антъни завърши на четвърто място, през април Бояна Томова зае призовата трета позиция.