Антъни Иванов бе номиниран за най-добър млад спортист за месец юли

Публикувано на пт, 5 авг. 2016
781 четения

Европейският вицешампион по плуване за младежи Антъни Иванов бе номиниран за най-добър млад спортист в анкетата на Viasport.bg.
През месец юли състезателят на КПС “Етър 2000” се представи блестящо на европейското първенство по плуване за младежи, проведено в Унгария. Иванов завоюва сребърен медал на 200 м бруст, записа участия в 2 финала и постави 11 национални рекорда за мъже и младежи. Суперталантът донесе първи медал за България от европейско първенство за младежи от 2003 година насам. Антъни е сред фаворитите за първото място за изминалия месец.
През май ученикът в Американски колеж “Аркус” бе класиран на второ място, като в оспорваната надпревара отстъпи на лекоатлетката Лиляна Георгиева.
Останалите номинирани спортисти в анкетата за юли са Велиян Бъчваров и Христо Реков (кану-каяк), Мария Мицова (19 г., бадминтон), Николай Стоянов (17 г., тенис), Еми-Мари Тодорова (17 г., бокс), Никол Чорбанова (19 г., таекуондо), Теодор Доможинов (17 г., борба), Денислав Иванов (17 г., джудо), Динко Динев (12 г., тенис) и Катерина Димитрова (12 г., тенис).
Гласуването на читателите на сайта Viasport.bg продължава до 8 август.