8 отличия за “Катана” от международен турнир по киокушин

Публикувано на ср, 18 Дек. 2013
727 четения

Около 200 участника от България, Унгария, Сърбия, Румъния, Гърция, Русия, Израел, Англия, Турция, Армения, Полша и Хърватска участваха в отворения международен турнир за деца, юноши и девойки по карате киокушин. Турнирът се проведе в зала “Горна Малина” в с. Горна малина и бе организиран от Българска федерация киокушин-IFK. 10 млади бойци на “Катана” се съревноваваха по правилата на карате киокушин. Възпитаниците на Самир Мутишев спечелиха 3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала. Победители станаха Ангел Ангелов в категория до 65 кг при юноши младша възраст, Георги Йорданов в кат. до 50 кг при 12-годишните момчета и Ива Петрова в кат. до 45 кг при момичета до 12 г.
Със сребърни медали се окичиха Патрисия-Софи Борисова в кат. до 40 кг при 12-годишните момичета, Маринела Митева в кат. до 55 кг при девойки младша възраст и Виктор Евгениев в кат. до 30 кг при деца до 8 години.
На трето място се класираха Гален Николов в кат. до 40 кг при момчета до 12 години и Юлия Драганова в кат. до 35 кг при деца до 10 г.
Междувременно трима състезатели на “Катана” бяха включени в националния отбор на България, който ще вземе участие в Третото открито световно първенство по киокушинкай в кумите (12-17 години). Организатор на събитието са Международната организация по киокушин-кан карате-до Kyokushin-kan International и Българска карате киокушин федерация (БККФ). Състезанията ще се проведат на 21-ви и 22-ри декември в Двореца на културата и спорта, като младите спортисти ще бъдат разделени в отделни групи по пол, възраст и категория. Ангел Ангелов ще участва в категория до 65 кг при юноши младша възраст (14-15 г.). В същата категория, но при старша възраст (16-17 г.) е заявен Илиян Стребков. Ива Петрова ще представя страната ни при деца (12-13 г.) в кат. до 45кг.