68 ориентировачи спориха за купа “Велико Търново”

Публикувано на чт, 9 окт. 2014
194 четения

68 ориентировачи взеха участие в трите старта от националното състезание по ориентиране за купа “Велико Търново”. Надпреварата се проведе паралелно с държавното първенство за подрастващи. Мартин Маринов от “Бачо Киро 94” (Дряново) спечели първото място при мъжете в клас А с общо време 1:40.25 часа. Мартин записа едно първо и две трети места, което му бе достатъчно да спечели комплексната победа с комфортен аванс от близо 5 минути пред втория Росен Стефанов от “Компас Крос” (Русе). Димитър Евгениев от “Браун Тим” завърши на девето място.
При жените в клас А победителка стана Людмила Гоцева от “Младост” (Благоевград), която бе най-бърза в два от трите старта и записа едно второ място.
В група Б първенци станаха Стефан Стефанов от клуб “Вежен” (Тетевен) при мъжете и Мариана Жечева от “Диана” (Ямбол) при жените. Първи подгласници са им Христо Николов от “Мадарски конник” (Шумен) и Цветанка Добрева от “Бачо Киро 94” (Дряново).