4 медала за “Спринт-2020” от турнира “Атлетиката търси таланти” във Варна

Публикувано на чт, 20 май 2021
183 четения

Четири медала спечели СКЛА “Спринт-2020” от турнира “Атлетиката търси таланти”, провел се във Варна и събрал близо сто състезатели. В първото си участие на този турнир великотърновският клуб взе участие с двама лекоатлети. Шампион в своята възрастова група 2008 г. стана Александър Христов с лично постижение от 7,90 секунди във финала на 60 м след проведени серии в дисциплината. Алекс стана и четвърти на финала на 60 м с препятствия. Три трети места взе Калина Владимирова в същата възрастова група. След серии и оспорван финал на 60 метра тя записа лично постижение от 8,39 сек., на следващата дисциплина скок дължина още в първия си опит Калина се приземи с лично постижение от 4,53 м, което ѝ отреди отново 3-то място. Последва и “бронзов” финал на 60 м с препятствия. “Много добра проверка преди Националния шампионат, отлична и спокойна организация на турнира”, коментира Свилен Митрофанов.