4 медала за великотърновските борци от държавното за кадети в Бургас

Публикувано на вт, 25 ян. 2022
159 четения

Четири медала спечелиха младите борци от великотърновските клубове на провелото се в Бургас държавно първенство за кадети по борба свободен стил. 152 състезатели от 39 клуба спориха за медалите, схватките изгледаха европейският шампион Дончо Жечев, селекционерът на мъжкия национален отбор Валентин Ангелов, новоизбраните национални треньори на кадетите – Мариян Недков и Ангел Тодоров и петкратната световна шампионка Станка Златева, която ще води девойките.
Георги Илиев от “Етър Виктори-2011” стана шампион в категория до 45 кг, където втори е неговият съотборник Пламен Стоянов. Алпер Йонков от същия клуб е осми в кат. 92 кг, а Лъчезар Викторов е десети в кат. 55 кг.
Вицешампионска титла взе Стефан Янков от СК “Радослав Великов – Михаил Ганев” в тежката категория 125 кг. Възпитаникът на Лако Лаков загуби финалната схватка от Ниязи Сеид от “Ангел войвода” (Хасково) с 4:0, а в категорията участваха шестима борци. Съотборникът му Калоян Янков е пети при 110-килограмовите. С бронзово отличие пък се окичи Атанас Денчев от “Царевец Етър-93” в категория до 80 кг.
Ник Дойчинов от СК “Илия Павлов” е пети в кат. 55 кг, а съотборникът му Александър Желев – седми при 60-килограмовите.