19-годишните на “Етър-64” биха “Бъки” и станаха първи в зона “Мизия”

Публикувано на чт, 6 апр. 2017
110 четения

Хандбалистките на “Етър-64” спечелиха безапелационно заключителния зонов турнир при девойките до 19 години, излъчил участниците за държавните финали в края на април. Зоновият турнир се проведе във Велико Търново, като до него достигнаха “Младост” (Искър), “Бъки” (Габрово) и “Етър-64”.
Три победи извоюваха възпитаничките на треньорката Йонка Генчева, което им донесе първото място в зоната и ги направи финалисти. Те първо разгромиха състава на “Младост” с 29:3, като още до почивката водеха с 16:3. На практика равностоен мач в зала “Сава Величков” нямаше и през втората част паднаха още 13 безответни гола.
Голямата интрига бе в дербито срещу “Бъки”, срещу който великотърновки напоследък имаха само равенства и загуби. “Етър-64” обаче изигра много силен мач и се наложи с 22:18 (10:8). След равностойното начало – 4:4 в 10-ата минута, етърки поведоха и до почивката взеха аванс от два гола. След половин час игра отново дойде равенство 12:12, но в следващите минути “виолетовите” натиснаха здраво и поведоха със 17:13 в 40-ата минута, като удържаха четирите гола аванс до края.
“Много силна игра на всички момичета, за първи път този сезон с тях бием “Бъки”. Капитанът Мария Йорданова беше истински водач на тима. Първите два отбора от зоновия финал отиват на финалите за титлата в Хасково на 28-30 април”, коментира треньорката Йонка Генчева.
“Етър-64”: Мартина Стефанова, Мария Йорданова 5, Стилияна Димова 4, Кристияна Караманлиева 8, Данислава Петрова 4, Цветомира Долчинкова 1, Виктория Маринова, Надежда Димитрова, Димитрина Томова, Ралица Димова, Симона Ангелова, Деница Цанова, Маринела Емилова.
Етърки получиха и две индивидуални отличия – Мартина Стефанова бе обявена за най-добър вратар, а Кристияна Караманлиева взе приза за голмайстор.