“Студентите” разбиха “Ком” Берковица с 5:0

Публикувано на ср, 14 авг. 2019
49 четения

Двуостро започна срещата на стадиона в Свищов между отборите на ОФК “Академик” – “Ком” Берковица. Съперниците си размениха по две възможности да открият резултата. Добрите намеси на вратаря на “студентите” Кристиян Николов обаче запазиха двете нули и в 20-ата минута домакините дръпнаха напред. Милен Петров изпълни хубаво ъглов удар и с глава Кристиян Иванов изпрати топката в мрежата на тима от Берковица за 1:0. Осем минути по-късно Петров се записа сред голмайсторите, покачвайки на 2:0. Попадението падна след контра, при която свищовлии хванаха съперниците си четирима на двама. Именно контрите се оказаха най-силното оръжие на “Академик” до края на двубоя, защото доведоха до още три гола във вратата на “Ком”. Георги Горанов отбеляза третото попадение в 57-мата минута. Пробив на Ради Батов в 89-ата завърши с подаване към Ивайло Илиев, който изпрати топката в мрежата на гостите. В първата минута на добавеното време Георги Йорданов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, елиминира го извън наказателното поле и фиксира окончателното 5:0.
“Като цяло съм доволен от представянето на отбора. Имах леки притеснения в началото, когато две наши грешки създадоха възможности на съперниците ни да отбележат гол, но вратарят ни се справи. Това бяха важни намеси, защото попадение за съперника можеше да даде друг ход на мача. В останалото игрово време не допуснахме опасности пред вратата си”, заяви след мача Стефан Трайков, старши треньор на “Академик”.