С дъжд от голове започнаха първенството павликенчани

Публикувано на ср, 14 Авг. 2019
56 четения

Пълно надмощие имаше тимът на ОФК “Павликени” срещу гостите от Видин, които се разминаха от сериозен разгром. Джихат Кямил откри резултата в 16-ата минута, възползвайки се от пас на Йордан Петев, след което елиминира защитник и вратаря на “Бдин 1923”. Стефан Гинчев покачи на 2:0, след като засече пред голлинията успоредно подаване на Александър Узунов. Пак той беше точен за 3:0, изработвайки си сам попадението. Нападателят на домакините стигна до хеттрик в 72-та минута, след майсторски пас с пета на Джихат Кямил. За 5:0 се разписа Никола Какамъков, завършил контра на павликенчани с хубав удар с левия крак. Воденият от Димитър Тодоров тим направи и няколко пропуска, на два пъти гредите помогнаха на гостите. В първия случай Стефан Гинчев завъртя технично топката от пряк свободен удар. Силен шут на Йордан Петев от движение пък разтресе напречната греда, след което топката отскочи в пеналта към Кямил, който от въздуха я изпрати над вратата. В края на срещата видинчани върнаха едно попадение. “При повече концентрация резултатът щеше да е още по-убедителен. Нямаше да допуснем и гол, тъй като до самия край гостите нямаха чисто положение. Сега започваме да се готвим за гостуването в “Трявна”, коментира след срещата Димитър Тодоров, старши треньор на тима от Павликени.