Поредни медали за каратистите на Митко Божанов

Публикувано на вт, 17 окт. 2017
216 четения

Поредни отличия спечелиха каратистите под ръководството на свищовския треньор сенпай Митко Божанов. Общо 16 състезатели, изучаващи най-твърдия стил карате, се впуснаха в състезанията през октомври. Те извоюваха 2 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала.
От състезанието в Нови пазар, проведено на 14 октомври, със златни трофеи се завърнаха Алекс Йорданов и Борис Коев. Сребърни отличия спечелиха Калоян Илиев и Йоан Захариев, а с бронзови медали могат да се похвалят Анастасия Атанасова и Виктор Генов. Треньорът по киокушин карате сенпай Митко Божанов беше съдия и отговаряше за определяне на правилните победители и гарантиране на честни битки по време на двубоите.
Със сребърно отличие се завърна и Никола Янков след състезанието по киокушин в Павликени, където стана вицешампион при 14-годишните. В надпреварата участваха общо четири състезатели от Свищов.
Каратистите от отбора на Митко Божанов до 16 и до 18 години ще участват и на състезанието в Габрово на 21-и т.м.