Красен Трифонов блесна при победа на “Павликени”

Публикувано на вт, 17 окт. 2017
184 четения

С гол и две асистенции на Красен Трифонов “Павликени” победи с 3:1 “Янтра 1919” (Габрово). Още във 2-ата минута Стилиян Михайлов бе фаулиран в пеналта и отсъдената дузпа бе реализирана от Трифонов за 1:0. Още след центъра обаче Цонев изравни за габровци. В 14-ата минута Красен Трифонов центрира от статично положение и Георги Георгиев покачи на 2:1. В 70-ата минута отново Трифонов центрира от статично положение и Георгиев отбеляза второто си попадение в срещата за 3:1.

“Академик” изпусна победа в Козлодуй

Свищовлии спряха един от лидерите “Първа атомна”, като завършиха 0:0 в Козлодуй. “Колкото съм радостен, толкова съм и ядосан, защото можехме и да победим. До десетата минута създадохме няколко опасни положения, след това до края на мача също имахме възможности да отбележим. Чудя се как “Първа атомна” са събрали 10 т. с тази игра. Явно са имали късмет, както срещу нас. Пропуски направиха Стефан Гинчев, Кристиян Иванов, Петър Петров. Най-чистото положение бе пред Кристиян, който финтира бранител и останал сам, би със сила във вратаря. Имаше и едно доста спорно съдийско решение. Фаулираха Йордан Йорданов, който, падайки, изведе Мартин Колев и той вкара гол. Главният съдия обаче реши да даде фаул за нас, асистентът му пък вдигна засада, каквато категорично нямаше. Иначе съм много доволен от момчетата”, коментира треньорът Евгени Маринов.

“Янтра” (П. Тръмбеш) падна с 3:0 в Севлиево

Сред тръмбешчани липсваха вратарят Радослав Рашков и нападателят Николай Иванов, с травма игра Тихомир Антонов и това повлия върху представянето. Илиев откри за домакините в 22-ата минута с диагонален изстрел. Калоян Илиев можеше да изравни малко по-късно сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. Мачът бе окончателно решен в 76-ата минута, когато с далечен удар Ангелов удвои. Бившият етърец Радослав Байчев затвърди успеха на настоящия си отбор в 82-ата минута, като с шут от дистанция направи резултата класически – 3:0.