18 ученици и един учител от Професионалната гимназия по аграрни технологии „Цанко Церковски“ в Павликени са поставени под карантина за 10 дни. Причината е регистриран случай на коронавирус при ученик от гимназията. От Регионалната здравна инспекция във В. Търново са разпоредили почистване и четирикратна дезинфекция на всички повърхности и помещения в сградата на училището, и преминаване от присъствено в онлайн обучение.
Само два нови случая на коронавирус са регистрирани през изминалото денонощие в областта. В Информационната система за борба срещу COVID-19 е регистрирано едно починало лице – мъж на 85 г. За периода 01.02. – 14.02. за област Велико Търново е отчетена 14-дневна заболяемост от 85,1 на 100 хиляди души.
От началото на епидемията досега в областта с COVID-19 са диагностицирани общо 4989 лица, от които 4391 са излекувани. В домашна изолация са 202, в болница се лекуват 52. Починали са 344 души. Под карантина са поставени общо 560 лица в областта. Активните случаи са 254.
Досега в областта са поставени общо 2025 дози от ваксината на Pfizer/BioNTech, от които през почивните дни 42 лица. Имунизирани са общо 483 педагогически специалисти, от които 11 през изминалото денонощие. С втора доза от ваксината на Pfizer/BioNTech са имунизирани общо 587 лица от подлежащите групи от населението в областта, включени във фази I и II на Националния план за ваксиниране срещу COVID-19 в Република България.
Весела БАЙЧЕВА