Юношите старша възраст разбиват със 7:1 в Царевец

Публикувано на пт, 12 окт. 2018
79 четения

Втора поредна победа в първенството взеха юношите старша възраст на “Етър”. След ремито с “Янтра” (Гб) и загубата от “Локо” (ГО) великотърновци тръгнаха по победния път. Първо биха в Плевен “Спартак” с 6:4 след пет попадения и една асистенция на Кольо Станев, а в четвъртия кръг разбиха пак като гости “Изгрев-93” (Царевец) със 7:1.
Още след първия съдийски сигнал защитник на домакините сгреши, Петьо Игнатов получи топката и с удар край вратаря вкара за 0:1. В 11-ата минута Кристиян Атанасов овладя топката и сам срещу вратаря покачи на 0:2. Александър Миланов намали в 20-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка.
Няколко минути по-късно обаче Филип Георгиев проби и намери Кольо Станев, който направи 1:3. Пак той вдигна на 1:4, отнемайки топката от отбраната на “Изгрев-93”, а в 70-ата минута Станев стигна и до хеттрик. После подаде на Филип Георгиев през празната врата за 1:6, а седмия гол добави Кристиян Станев в 83-ата минута.