Юношите на “Локомотив” спечелиха купа “Г. Божиков”

Публикувано на пн, 30 май 2016
293 четения

Юношите до 16 години на ХК “Локомотив” станаха победители в шестото издание на турнира по хандбал в памет на Георги Божиков в Горна Оряховица. За купата в спортна зала “Н. Петров” спориха отборите на HC “Olimpus-85” и HC “Olimpus-Yalaveni” от (Кишинев, Молдова), РК “Делчево” (Македония) и ХК “Локомотив”. В първия мач срещу “Olimpus-Yalaveni” домакините прегазиха връстниците си от Молдова 36:23 (21:9). С лекота “локомотивци” взеха и втората среща срещу тима на “Делчево” с 37:30 (16:13). Третият мач срещу “Olimpus-85” се превърна в дербито на турнира. Домакините взеха аванс от четири гола – 19:15 на почивката, и въпреки опитите за обрат на молдовските хандбалисти през втората част се поздравиха с успех с 28:26, оставяйки съперника на второто място. Трети се класира отборът на “Делчево”. Четвърти е “Olimpus-Yalaveni”. През двата дни на турнира състезателите на “Локомотив” бяха приятно изненадани от своите рекламодатели с нова екипировка, връчвана на части след всяка победа. Турнирът беше последна проверка за възпитаниците на треньорите Галин Караджов и Йордан Димитров преди държавния финал в Габрово от 3 до 5 юни.