“Янтра” (Полски Тръмбеш) отстоява третото място

Публикувано на пт, 2 апр. 2021
105 четения

Тръмбешчани продължават успешно да отстояват третото място в Северозападната лига, след като измъкнаха важна точка при гостуването си на четвъртия “Севлиево”.
Още в началните секунди вратарят Рашков спаси опасен удар на противник. През цялото първо полувреме домакините бяха по-дейният тим. Втората част беше равностойна. В 65-ата минута Атанас Георгиев вкара красив гол от границата на наказателното поле. Само след 5 минути обаче севлиевски бранител задържа в наказателното поле Красен Каравелов. Реферът отсъди дузпа, която Любомир Генчев превърна в гол. Той и Николай Иванов пропуснаха по едва възможност за тима от Полски Тръмбеш. Противникът също имаше две възможности за попадение. В 82-та минута капитанът на “Севлиево” Атанас Фиданин извърши грубо нарушение и получи втори жълт и червен картон. Малко след това Рашков спаси опасен удар с глава и така мачът завърши 1:1.
“Павликени” загуби от лидера в Лом
Втора поредна загуба записа ОФК “Павликени” при гостуването си на лидера “Левски” (Лом). За домакините пък това бе трети пореден успех под ръководството на Ферарио Спасов. Мариян Огнянов вкара и двете попадения за домакините, като първият гол бе от дузпа половин час след началото на срещата. Второто попадение бе реализирано от бившия играч на “Левски” в 60-ата минута с удар от пряк свободен удар от 35 метра.