“Високо напрежение” не спря “Отчаяните съпруги”

Публикувано на пт, 30 ян. 2015
144 четения

Отборите на “Амфора”, “Куцаров спорт”, “Пападопулу” и “Отчаяни съпруги” станаха първите четвъртфиналисти в зимния турнир по футбол в ДКС “В. Левски”. Те взеха победи в срещите си от елиминационната фаза и продължиха напред.
Най-равностоен бе първият мач, в който “Куцаров спорт” пречупи “Адмирал-Брокер” с 3:2. Николай Тодоров изведе “брокерите” напред в резултата в 13-ата минута, но в 25-ата Здравко Здравков изравни 1:1. Веднага след подновяването на играта Кирил Ангелов отново даде преднина на “Адмирал-Брокер”, оцеляла до 30-ата минута, в която Ясен Йорданов си заби автогол за 2:2. Решителното попадение за “Куцаров спорт” вкара Стефан Монин в 35-ата минута с диагонален удар.
В очаквания с голям интерес мач между “Амфора” и “Лайтс” волята си наложи отборът от Драганово. Великотърновци откриха резултата в 9-ата минута чрез Калин Иванов, но след това съперниците им направиха пълен обрат. В 12-ата Георги Иванов възстанови равенството, а след почивката Венци Йорданов приключи спора с още две попадения. Малко преди последния съдийски сигнал, вратарят на “Лайтс” Станимир Палев предотврати голова опасност с нарушение и реферът Никола Атанасов го изпрати предсрочно под душа.
Последните два двубоя за вечерта завършиха с един и същ резултат – 6:1. “Пападопулу” се наложи над “Пъмп систем”, като повечето голове паднаха след почивката. Илиян Димитров откри резултата в 7-ата минута, а към края на полувремето Георги Колев покачи на 2:0. През втората част Мариян Генов наниза два гола, а по един добавиха Илиян Илиев и Ивайло Тодоров. В 38-ата минута Георги Павлов вкара почетното попадение за “Пъмп систем”.
“Високо напрежение” не спря “Отчаяните съпруги”, които също спечелиха с 6:1. И в този мач играта бе по-равностойна до почивката. Тодор Чирпанов рано откри, после имаше удари в гредите, но нов гол не падна чак до 25-ата минута, когато се разписа Димитър Димитров. “Отчаяните съпруги” се отпушиха и довършиха съперника. Цветелин Борисов и Цветомир Додуров също се разписаха, а Чирпанов стигна и до хеттрик. При 5:0 почетния гол за “Високо напрежение” вкара Иван Петков. Така в сряда, 3 февруари, на четвъртфиналите от 17 ч. “Отчаяни съпруги” срещат “Пападопулу”, а от 20 ч. “Адмирал-Брокер” играе с “Амфора”.