“Виолетовите” поведоха с 3:1 на “Лех”, но допуснаха обрат в резултата – 3:4

Публикувано на чт, 25 ян. 2018
87 четения

Хубав мач с драматични промени в резултата направиха “Етър” и вторият в полското първенство “Лех” (Познан) в контрола, играна в Анталия. “Болярите” поведоха с 3:1 до почивката, но през втората част силният полски тим направи пълен обрат и спечели с 4:3. Това е и третата поредна победа в Турция на борещия се за шампионската титла “Лех”.
Представянето на етърци определено бе достойно, като в първата част изненадаха приятно с трите си гола в мрежата на съперника. Поляците натиснаха от самото начало, но стигнаха само в 9-ата минута до удар на Йожиак от добра позиция високо над вратата.
В 20-ата минута Иван Стоянов центрира отдясно и защитник спря топката с ръка. Реферът първо посочи дузпа, но после бе коригиран от помощника си – фаул за “Етър” на границата на пеналта, след който топката бе избита.
Великотърновци все пак първи нанесоха удара си. Иван Стоянов в 27-ата минута бе изведен пред вратата и с десния крак прати топката в ъгъла на вратата – 1:0. Само след три минути последва дузпа за “Лех” и Дарко Йевтич стреля в десния ъгъл за 1:1.
Страхотен гол отбеляза черногорецът Велко Батрович в 38-ата минута, когато с прехвърлящ удар изведе “Етър” отново напред – 2:1! Отново Батрович бе съборен в наказателното поле и последва дузпа и за “Етър”. Иван Стоянов със силен удар увеличи на 3:1 в 43-ата минута. Секунди преди края Христо Иванов спаси опасен удар на “Лех”.
Съперникът вдигна оборотите след почивката и в 49-ата минута след корнер топката попадна у Василевски, който с далечен нисък удар през купа от играчи намали на 3:2. Последваха три възможности за етърци, но първо Стефан Неделчев стреля слабо и вратарят на “Лех” улови. В 58-ата минута Иван Петков с акробатичен удар прати топката на сантиметри над напречната греда, а в следващата атака Велко Батрович стреля опасно до десния стълб. Треньорът на съперника пусна изцяло нов състав, тъй като разполага със сериозен брой класни футболисти, и разликата стана осезаема.
Полският тим натисна и в 73-ата минута изравни с щастливо попадение, като след центриране и рикошет в крака на Гълъбов топката с парабола влезе в мрежата на “Етър” – 3:3. В 82-ата минута след бърза атака отдясно и центриране пред вратата Кристиян Гиткяер вкара за крайното 3:4 за “Лех” (Познан).
Красимир Балъков пусна в игра всичките си налични здрави 20 футболисти. В 66-ата минута на мястото на Батрович влезе 19-годишният Аласана Мане, като дошлият от “Барселона” талант записа първи изяви с виолетовия екип.
“Етър”: Христо Иванов, Иван Скерлев, Пламен Гълъбов, Георги Пашов, Душан Младенович, Румен Руменов, Георги Сърмов, Велко Братович, Иван Вълчанов, Иван Стоянов, Ерик Почански (Кольо Станев, Венцислав Василев, Симеон Иванов, Аласана Мане, Стефан Неделчев, Димо Атанасов, Никола Колев, Даниел Младенов, Иван Петков).