“Виолетовите” отстъпиха с 0:2 на “Дунав”

Публикувано на пн, 11 юли 2016
183 четения

Една победа и две загуби е до момента активът на етърци срещу трите отбора от елита, изиграни само за 4 дена. След победата над “Ботев” Пд и загубата от “Лудогорец”, “виолетовите” отстъпиха на стадион “Ивайло” с 0:2 на новака в Първа лига “Дунав”.
Гостите започнаха по-активно и набързо решиха мача с два гола, като и двете попадения станаха след рикошет във великотърновски играчи. В 12-ата минута Мирослав Будинов проби отляво и центрира прострелно, като топката се отклони и влезе в мрежата – 0:1. В ответната атака удар на Николаой Цветков бе избит от вратаря Антонов.
Русенският тим обаче определено разполагаше с по-класни играчи и това пролича. В 15-ата минута Васил Шопов напредна и стреля, но Цанков боксира. Пет минути по-късно обаче след удар на Юлиан Ненов топката се отклони от бранител и заблуди Цанков – 0:2. До почивката етърци отвърнаха с удар на Гуидо Абаян от воле след центриране отляво, при което топката топна и мина над гредата, както и изстрел на Скерлев до сглобката на гредите.
През втората част “драконите” понамалиха темпото и “Етър” пренесе играта по-напред. Удар на Стефан Неделчев бе хванат от вратаря, а за гостите след корнер Стоянов с глава стреля опасно над гредата. В 72-ата минута пък Будинов изскочи сам срещу вратаря, като домакините претендираха за засада, но вратарят Цанков отлично спаси. До края горещото време повлия и на двата тима и мачът се доиграваше. След удар в стената от фаул добавката на Николай Цветков мина до гредата, а в самия край пак той изведе Кямил, но вратарят на гостите спаси.
“Етър”: Цанков, Минков, Гуцев, Ивайлов, Скерлев, Чапаев, Димитров, Неделчев, Цветков, Тодоров, Абаян (Кямил, Петков, Генчев, Николов, Плахов, Трифонов).
“Дунав”: Антонов, Милчев, Стоянов, Огнянов, Димов, Раденцов, Ненов, Будинов, Шопов, Георгиев, Фатхулоевич (Луков, Здравчев, Колев, Читаков, Костадинов, Митев, Петков, Александров, Димов).