“Вихър” (Добри дял) и “Ботев” (Дебелец) с реми

Публикувано на ср, 17 апр. 2024
57 четения

При засилени мерки за сигурност и много борба по терена премина срещата в Добри дял между местния “Вихър” и водача в Южната областна група “Ботев” (Дебелец). През първата част головите положения се брояха на пръсти. Най-чистата ситуация бе за гостите от Дебелец. От пряк свободен удар капитанът Мартин Душков стреля силно, но стражът на домакините спаси по великолепен начин.
През втората част двата отбора вдигнаха оборотите и на моменти напрежението се покачваше, но главният съдия Росен Манафов го потушаваше с жълти картони. Първи ликуваха гостите от Дебелец. От пряк свободен удар в 57-та минута Георги Дачев оплете топката в горния десен ъгъл на бранената от Кристиян Иванов врата. Последва поделено надмощие, за да се стигне до 87-та минута. Тогава при центриране в наказателното поле на гостите влезлият като резерва Анатоли Йорданов изпревари вратаря Стефан Монин и с глава оформи крайния резултат 1:1. Преди срещата президентът на “Ботев” (Дебелец) Георги Недев изненада приятно своя колега и президент на “Вихър” (Добри дял) Ивелин Беевски, като му подари официална фланелка и фланелка за свободно време с логото на клуба от Дебелец.