“Тера Трак” (ВТ) триумфира като победител

Публикувано на пн, 6 февр. 2017
211 четения

Отборът на “Тера Трак” защити миналогодишната си титла и отново стана шампион в зимния турнир в ДКС “Васил Левски”. На финала пред повече от 1000 зрители тимът се наложи трудно с 2:1 над “Табако Трейд”. Купата, златните медали и премията от 400 лв. играчите на “Тера Трак” получиха от председателя на Зоналния съвет на БФС Бончо Генчев. За награждаването те излязоха в специални фланелки с надписа “Три за щастие!”, като визират трите си титли като “Пападополу” и “Тера Трак”.
Финалният мач бе изключително оспорван и интересен. Съперникът от “Табако Трейд” нямаше намерение да се предава и още в 7-ата минута опасен удар на Борислав Иванов бе избит от вратаря Анатоли Гугов. В 12-ата минута обаче Ивайло Тодоров с техничен удар откри за “Тера Трак” – 1:0. Само след три минути Илиян Димитров изведе чудесно Георги Колев, който удвои резултата. Противникът не се предаде и Ружди Руждиев пропусна да намали, но това стори в 17-ата минута опитният Красен Славчев – 2:1, а до почивката удар на Калоян Илиев мина до гредата.
Втората част бе много оспорвана. “Тера Трак” в началото можеше окончателно да реши мача, като удар на Ивайло Тодоров мина до гредата, а шут на Георги Колев бе избит от Рашков. Постепенно обаче играта стана двуостра с опасности пред двете врати. Първо Тодор Чирпанов удари греда за шампионите, но после същото направи и Красен Славчев от съперника. После вратарят Рашков бе отстранен за две минути, но “Табако Трейд” удържа, а в добавеното време драмата стана пълна, след като и Калоян Илиев нацели гредата, но гол така и не падна. Сребърните медали, 300 лв. и купата за второ място “Табако Трейд” получи от секретаря на ЗС на БФС Игор Бакьов.
В мача за 3-4 място “Яна-1” (Ресен) имаше пълен превес над “Водстрой” и спечели с 5:2. Още в 4-ата минута Димитър Цонев с глава откри след центриране, а в следващата минута отлична триходова комбинация завърши с гол на Венци Йорданов за 2:0. Само след две минути бърза контра на съперника донесе попадение на Йордан Йорданов – 2:1, но до интрига не се стигна, защото оставеният непокрит отляво Мариян Генов с красиво воле покачи на 3:1, а Венци Йорданов нацели и гредата.
След почивката Венци Йорданов вкара чатвърти гол, чудесно изведен от Додуров, а Димитър Цонев покачи на 5:1. До края реферът Кознички показа последователно жълт и червен картон на Йордан Йорданов от “Водстрой”, а Любомир Борисов върна един гол за 5:2. Третият “Яна-1” (Ресен) получи купа, бронзови медали и 200 лв., а четвъртият “Водстрой” – премия от 100 лв.
Приза за най-добър вратар – статуетка и 50 лв., получи Радослав Рашков от “Табако Трейд”, връчени му от Калоян Чакъров, а голмайстор с 11 гола стана Илиян Димитров от “Тера Трак”, връчени от Димитър Цеков. Любопитното бе, че Димитров печели голмайсторския приз в турнира за пети път – рекорд, който скоро едва ли ще бъде подобрен.