“Търновград” загуби с 32:37 от “Свиленград”

Публикувано на вт, 4 апр. 2023
120 четения

СХК “Търновград” загуби с 32:37 (18:20) от “Свиленград” в поредния кръг от втората фаза на женското хандбално първенство. Мачът се игра в Бяла поради заетост на ДКС “Васил Левски”.
Символичните гостенки поведоха в началото с 1:4, но постепенно великотърновки изравниха играта и след три поредни гола поведоха в 15-ата минута с 10:9. Южнячките обаче отново обърнаха нещата до 11:15 и затвориха полувремето при 18:20.
Втората част започна гол за гол, като няколко пъти резултатът бе изравняван до 27:27. После “Свиленград” поддържаше аванс от 1-2 гола, като шест минути преди края бе само 31:32. Последваха обаче четири поредни попадения за съперника за 31:36, които решиха изхода от мача, а в последните секунди двата отбора си размениха по гол за крайното 32:27.
Така след третия кръг водачът “Бяла” има 9 точки и изглежда сигурен за Суперфинала, докато за второто място в него ще спорят “Етър-64” с 6 и “Свиленград” с 3 т., а “Търновград” е последен с 0 точки. В следващия кръг на 14 април предстои великотърновското дерби “Етър-64” – “Търновград”.
СХК “Търновград”: Гергана Александрова, Елица Георгиева 3, Екатерина Стефанова 8, Камелия Павлова, Деница Иванова 2, Петя Кръстева 9, Симона Петрова 1, Емилия Самуилова 9, Клара Трифонова, Валерия Илиева.