“Търновград” би в самия край в Свиленград след страхотна драма

Публикувано на вт, 15 Ное. 2022
170 четения

Втора поредна победа в първенството на хандбалната “А” група при жените грабнаха състезателките на “Търновград”. В драматичен мач възпитаничките на Зоя Стефанова се наложиха с 22:21 (14:10) като гости на “Свиленград” с гол в последните секунди на мача.
Първата част бе изцяло за великотърновки, които поддържаха преднина от 3-4 гола, която след пет поредни попадения стигна в 20-ата минута до 5:10. Почивката дойде при 10:14 за тях. Второто полувреме бе много оспорвано, като домакините започнаха бързо да топят пасива си. След 14:16 се стигна и до изравняване – 16:16, след което “Свиленград” поведе за първи път в мача и обърна нещата до 19:17. Заключителните минути бяха инфарктни. С два последователни гола “Търновград” изравни до 19:19, след което последва дълго време без гол за двата тима и отлични намеси на двете вратарки.
Отново “Свиленград” взе преднина – 20:19, но с нови две попадения великотърновки обърнаха до 20:21. Съперникът отново изравни 40 секунди преди края за 21:21. Търновки имаха атака и 20 секунди преди сирената спечелиха дузпа, от която Деница Иванова вкара за 21:22, а в ответната атака домакините не успяха. Така “Търновград” грабна ценна победа, която ги изведе на 2-4 място в класирането с 4 точки, и показа, че има сили да преследва финалната четворка.
Най-резултатна за великотърновки бе Петя Кръстева с 8 попадения, следвана от Деница Иванова с 5, а за домакините 11 наниза Кристина Миланова.
ХК “Търновград”: Гергана Александрова, Карина Махлянова, Дария Иванова, Йоана Костова 2, Боряна Георгиева, Елица Георгиева 1, Екатерина Стефанова 3, Никол Русева, Камелия Павлова, Деница Иванова 5, Петя Кръстева 8, Емилия Самуилова 3, Ивайла Димитрова.