“Студентите” с минимална загуба в Луковит

Публикувано на вт, 11 сеп. 2018
149 четения

Тимът на “Ботев” (Луковит) записа трети пореден успех, след като надигра с 1:0 като домакин коравия “Академик” (Свищов). Мачът отиваше към нулево реми, когато 5 минути преди края Антонио Иванджиков вкара единствения гол, оставил трите точки в Луковит. “Асистенцията” бе на вратаря на гостите Иван Христов, който опита да хване центрираната от Александър Асенов топка, но я изпусна и Иванджиков я търкулна в празната врата.
Двубоят като цяло бе равностоен с малко положения пред двете врати. Още в 15-ата минута “студентите” пропиляха най-добрия си шанс – Сонер Хюсеин уцели гредата. После пак той пропусна отблизо. Домакините имаха две възможности, но Милен Тонев и Веселин Шекеров не успяха.
През второто полувреме играта бе предимно в централната част на терена, изобилствайки от единоборства, но в крайна сметка “Ботев” стигна до гол и взе трите точки. С актив от девет точки “Академик” е седми в класирането.