“Студентите” писаха тройка на севлиевци

Публикувано на вт, 24 окт. 2017
79 четения

Свищовският “Академик” взе една от най-ценните си победи през сезона, като би с 3:0 опитния тим на “Севлиево”. Тактиката на треньора Евгени Маринов да затворят играта и да разчитат на контри се оказа много успешна. Така Лилян Маринов откри резултата с диагонален удар след бърза атака. На 2:0 покачи Стефан Гинчев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мартин Колев. До почивката гостите разчитаха на трайно владеене на топката и опитваха да отбележат гол предимно с центрирания при статични положения.
Втора дузпа спечели “Академик” веднага след почивката – Кристиян Иванов открадна топката и бе фаулиран от вратаря на гостите. Стражът обаче се реабилитира, спасявайки изстрела от бялата точка на Лилян Маринов. Третия гол вкара Пламен Илиев с глава след центриране от свободен удар на Мартин Колев. Севлиевци съвсем рухнаха и до края “студентите” можеха да отбележат още голове чрез Лилян Маринов, Кристиян Иванов и Стефан Гинчев.