“Ресен” и “Ловико” (Сухиндол) 2:2 в дербито

Публикувано на вт, 15 сеп. 2015
167 четения

“Ресен 2012” и “Ловико” (Сухиндол) завършиха 2:2 в интригуващо дерби на “А” областната група. Гостите започнаха по-добре и още във 2-ата минута Стефан Николов нацели гредата. Малко след това отново Николов центрира, Тончев с глава насочи топката към вратата, но отново гредата спаси домакините.
В 30-ата минута обаче след удар на Петър Григоров топката рикошира в крака на защитника Стефан Стефанов, излъга вратаря на гостите Ивелин Бонев и домакините поведоха с 1:0.
Почти веднага след това Любослав Димитров стреля опасно, но Ивелин Бонев извади топката в ъглов удар и не позволи второ попадение. В 37-ата минута  Мариян Генов стреля, но гредата спаси гостите. Иван Мариянов изведе Иван Тончев сам срещу вратаря, но нападателя на гостите се забави и ударът му бе спасен от вратаря на ресенци.
Сухиндолци успяха да обърнат нещата след почивката. В 53-ата минута Стилиян Иванов центрира и Иван Тончев изравни. Натискът продължи и в 64-ата минута Цветелин Георгиев направи 1:2. До края домакините търсеха изравнителното попадение, но защитата на сухиндолци се справи перфектно до добавеното време, когато реферът Милен Въжарски отсъди дузпа за ресенци, превърната в гол от Мариян Генов за 2:2.