“Ресен 2012” загуби от “Янтра” (Габрово)

Публикувано на чт, 26 февр. 2015
143 четения

Габровският “Янтра”, който е първият съперник на “Етър” на старта на пролетния полусезон, записа първа победа едва в третата си контрола от подготовката. Воденият от Петър Кръстев тим се наложи над втория във великотърновската елитна “А” областна група “Ресен 2012”.
Мачът се игра на терена в село Ресен и завърши при резултат 0:1 за габровци. Единственото попадение падна в 31-ата минута, когато Светлин Иванов центрира от левия фланг и Ивайло Христов отблизо засече топката във вратата на домакините.
Преди това Мариян Генов излезе сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. След почивката пък Стилян Михайлов от гостите пропусна отлична възможност да вкара втори гол. Младокът беше изведен сам срещу стража на “Ресен 2012” Анатоли Гугов, който спаси удара му.
За домакините пропуск направи Павлин Цачев, който прехвърли вратаря на “Янтра”, но не улучи рамката зад него. Следващата проверка на ресенци е в недаля от 14:30 ч. на техен терен с юношите старша възраст на “Етър”.