“Ресен-2012” приключи шампионски

Публикувано на вт, 19 май 2015
186 четения

Първенецът на “А” областна група приключи първенството шампионски с победа 3:1 в Лясковец. Гостите поведоха в резултата в 32-ата минута с гол с глава на Детелин Кирвиков. След почивката Веселин Боев от “Левски/Аркус” получи втори жълт и съответно червен картон. В 69-ата минута играещият президент на “Ресен 2012” Любослав Димитров от пряк свободен удар удвои. Малко преди края Александър Ангелов намали, но Мариян Генов от дузпа направи 1:3.
“Изгрев” (Царевец) спечели с 1:0 в Стражица. Гостите имаха повече възможности и Русанов и М. Иванов пропуснаха, но след атака отляво Милен Иванов триково с пета донесе победата за гостите.
“Чумерна” загуби от “Лозен” (Сухиндол) с 0:4 и това бе третата “двойка” от четирите срещи в кръга. Головете вкараха Светослав Александров (2), Любомир Витанов (20), Емрах Шабан (32) и Стилиян Иванов (67). Единствено “Ботев” (Дебелец) надигра у дома с 4:1 “Земеделец” (Козловец). Ивелин Генов изведе домакините напред в 25-ата минута, но Анатоли Чернев след опит за центриране изравни за 1:1. Последваха три греди за дебелчани, а за 6 минути те после решиха мача. В 62-ата минута Антон Антонов покачи на 2:1, после набързо два гола вкара Иван Иванов.