Врачани дойдоха с юноши и паднаха в Павликени

Публикувано на вт, 17 Ное. 2015
227 четения

“Павликени” приключи победно полусезона, като би с класическото 3:0 “Ботев” (Враца). Голямата интрига преди мача бе дали гостите, които са първи в класирането, ще дойдат за мача след едноседмичната стачка заради финансовия колапс. В крайна сметка от Враца пратиха юношеския си отбор.
Гостите обаче скочиха здраво и дълго време не допускаха гол във вратата си. “Павликени” имаше превес, но до почивката резултатът се запази нулев. Таранът Димитър Кушев три пъти излиза в голови позиции, но не успя да вкара. Николай Андреев също излезе сам срещу вратаря, но пропусна, а веднъж топката срещна и гредата на врачанската врата.
Всичко се реши чак в 77-ата минута, когато Стоянов се откъсна сам срещу вратаря Георгиев и бе съборен от него в наказателното поле. Реферът Стоян Денев отсъди стопроцентовата дузпа, като показа и червен картон на вратаря. Резервният страж Л. Стоянов отрази удара на Тодор Чирпанов от бялата точка, но при добавката Чирпанов бе точен – 1:0.
Малко след това Светлин Стоянов се откъсна срещу вратата и с удар от двайсетина метра вкара хубав гол за 2:0 и интригата окончателно приключи. 4 минути преди края Димитър Кушев се пребори за една топка, излъга и вратаря и оформи класическото 3:0.
“Павликени”: Г. Стефанов, Св. Василев, Илиев, Цонев, Шипкалиев, Додуров, Димитров (63 Михайлов), Чирпанов, Андреев (73 Калчев), Кушев, Евг. Иванов (63 Св. Стоянов).