“Перестройка” нанесе първа загуба на “Предаторс” в Плевен

Публикувано на ср, 8 Ное. 2017
103 четения

Победа и загуба постигнаха отборите от региона в 5-ия кръг на БГО Баскетболната лига — дивизия Център. За първи път в аматьорската лига домакин на надпреварата бе Плевен. В най-интересната среща “Перестройка” (В. Търново) пречупи домакините от “Предаторс”, които бяха без загуба до момента, с 58:48. След равностойни първи минути до края на частта гостите се откъснаха с 20:13 и после доминираха през целия мач. Състезатели на “Перестройка” оглавиха четирите индивидуални класации. Над всички бе Пеньо Нацкин, който направи дабъл-дабъл (16 борби, 17 точки), допълнени от 3 асистенции и 1 блок и коефицент 27. Мартин Цонев бе най-резултатен с 18 точки, а Фуруа Брендакс с 2 “чадъра” бе № 1 при блоковете.
Мъжкият отбор на “Локомотив” допусна нова загуба в лигата. Горнооряховци стартираха с два успеха, последвани от три поражения. “Локомотив” отстъпи пред Технически университет – Габрово, с 59:63, като взе първата четвърт с 18:14. В 17-ата минута момчетата на Виктор Крушев изравниха при 25:25, на полувремето имаха аванс от 1 точка, а после дръпнаха с 10 т. и въпреки че локомотивци се доближиха само на 2 т. в последните секунди, успяха да удържат преднината си.
Паскал Николов бе най-добрият играч в мача с 14 точки, 16 борби, 5 асистенции и коефицент 32. С представянето си играчът на “Локомотив” даде заявка за MVP на кръга. Още двама състезатели на “Локо” завършиха с дабъл-дабъл. Георги Арихтев е с 16 т. и 13 борби, а Цвятко Тръвнев с 13 т. и 14 борби.