“Перестройка” надигра с 68:62 “Баш мечките”

Публикувано на чт, 18 ян. 2018
77 четения

Сезонът на BGO Software Basketball League – център, бе подновен с великотърновско дерби. Тимът на “Перестройка” надигра “Баш мечките” с 68:62, като преди мача съперниците бяха с по 15 точки. С успеха победителите излязоха начело в класирането.
Двубоят започна нервно, но постепенно играчите се успокоиха и показаха силен баскетбол. Даниел Киров, Пеньо Нацкин, Брендо Фурууа и компания взеха първата четвърт с 19:17, във втората добавиха 19:10 и се оттеглиха на почивка при 38:27.
“Баш мечките” обаче вдигнаха оборотите през третата четвърт и я взеха с 19:20. Така последните десет минути бяха решителни за крайния изход. Отборът на “Перестройка” започна ударно в последната четвърт и поведе с 63:47 в 33-ата минута, но “Баш мечките” направиха серия от 12:0 и стопиха пасива си до 3 т. две минути преди края на мача. В заключителните секунди Светлозар Златев вкара от тройката и донесе крайния успех на “Перестройка”. Единственият изиграл пълни 40 минути – ветеранът Пеньо Нацкин, бе и с най-голям принос за победата – 25 т., 16 борби и коефициент 36. Силно включване от скамейката направи Драгомир Нейков, който вкара 16 точки и овладя 9 борби. За “Баш мечките” Найденов и Караиванов се отличиха с по 16 т.
В първата среща “Дрезден ЗУУ” победи СА “Д. А. Ценов” (Свищов) със 74:57 (44:31). За студентите на ниво бе Александър Димитров, който направи дабъл – дабъл 24 т. и 15 борби. Неочаквано тежка загуба претърпя “Локомотив” (ГО) от “Чавдар” (Троян) с 38:80. “Железничарите” не започнаха добре и след 20 минути паднаха с 14:44. Георги Арихтев бе най-резултатен за горнооряховци с 16 т.
Технически университет (Габрово) се наложи над “Предаторс” (Плевен) с 48:41 в директна битка за временното трето място.