“Павликени” обърна мача срещу “Янтра”

Публикувано на ср, 15 февр. 2017
170 четения

ОФК “Павликени” записа победа в първата си контролна среща, като би с 2:1 “Янтра” (Габрово) в мач, игран в Царева ливада, въпреки че до почивката губеше с 1:0. Въпреки кадровите проблеми заради напуснали и контузени играчи, павликенчани се представиха добре. В 13-ата минута реферът отсъди дузпа за тях, но голмайсторът на тима Димитър Кушев стреля край гредата. Пет минути по-късно Пламен Кожухаров отправи добър изстрел, вратарят на гостите отрази удара му, но Християн Кожухаров беше заел добра позиция и довкара отбитата топка за 1:0. Малко по-късно попадение на Кушев не бе зачетено заради маркирана засада.
Станислав Биртанов пропусна за габровци, а за гостите Георги Вълчев стреля в гредата.
В средата на втората част Йордан Йорданов бе изведен от Кушев зад отбраната и изравни – 1:1. В 69-ата минута комбинация, преминала през Борислав Иванов и Кушев, завърши с гол на Цветомир Додуров за 1:2. “Павликени” можеше в края да вкара и трети гол, но удари на Иванов и Додуров бяха спасени от вратаря Йосифов.