“Павликени” би трудно с 2:1 “Севлиево”

Публикувано на вт, 20 окт. 2015
190 четения

Трудна, но заслужена победа с 2:1 взе “Павликени” у дома срещу “Севлиево”. Победният гол за домакините падна чак в 89-ата минута и бе дело на тарана Димитър Кушев.
Мачът не започна добре за павликенчани – още в 8-ата минута съперникът спечели дузпа, която Искрен Писаров превърна в 0:1. Играчите на Милен Петков натиснаха, а гостите заложиха на контри. Димитър Цонев излезе под ъгъл и можеше да изравни, но не успя. Възможност имаше и пред Николай Андреев, а в последната минута на полувремето Цветомир Додуров от 2 метра стреля във вратаря.
Играта бе доста тежка и нервна след почивката, като гостите откровено пазеха резултата си с всички сили, а реферът нашари двата отбора с куп картони. Отново Андреев отблизо можеше да изравни, но 1:1 стана чак в 75-ата минута. Кушев центрира към Тодор Чирпанов и той върна надеждите на “Павликени”. След изравняването домакините натиснаха още по-здраво, но така и не успяваха да матират севлиевската защита. Чист пропуск отблизо направи Кушев. Така се стигна до 89-ата минута, когато все пак логичното се случи. Милен Михайлов центрира от фланга и Димитър Кушев вкара поредния си неспасяем гол с глава за радост на публиката по трибуните – 2:1.