“Лудогорец” донесе шампионската си купа в Свищов

Публикувано на пн, 28 сеп. 2020
90 четения

Мачове между ветераните и децата на “Академик” и “Лудогорец” бяха част от празниците на “Свищовски лозници”. Специално за мача между децата “орлите” донесоха последната девета спечелена шампионска купа, пред която двата тима си направиха обща снимка и си пожелаха още много спортни успехи.
Децата на “Академик”, набор 2008/2009 г., спечелиха убедително с 5:1, като поведоха още в първите минути. Съперникът изравни, но последваха нови 4 гола на домакините. Те бяха водени от треньора си Димитър Петков, а разградчани – от Емил Ангелов.
Преди началото председателят на Общинския съвет д-р Кристиян Кирилов поздрави състезателите и връчи от името на народния представител д-р Станислава Стоянова поздравителен адрес и 4 футболни топки, които бяха предадени на председателя на УС на ОФК “Академик” Христо Цветанов.
На почивката пък кметът Генчо Генчев изказа удовлетвореността си от доброто партньорство с разградския футболен тим, след което заедно със зам.-кмета Илиян Венков окичиха свищовските футболисти с шалчета на “Лудогорец”, подарени им от гостите. Младите “орли” на Разград също получиха шалчета на “Академик”.
Добрите взаимоотношения между двата отбора бяха скрепени с Меморандум за сътрудничество между “Академия Лудогорец” и ОФК “Академик”, който бе подписан от спортно-техническия директор на гостите Георги Караманджуков и Христо Цветанов.
Истинско голово шоу сътвориха ден по-рано ветераните на двата отбора, като завършиха без победител при зрелищното 5:5. За свищовлии се разписаха Стефан Трайков с две попадения, а след това Бончо Генчев, Илиян Цветанов и председателят на УС Христо Цветанов. Треньор на “орлите” от Разград бе Станимир Йорданов, а мениджър – Георги Караманджуков. Свищовският тим бе ръководен от дългогодишния си футболист и треньор Георги Трендафилов.
След края на редовното време двата тима преминаха към изпълнение на дузпи, но и в тях не успяха да излъчат победител, като направиха 4:4 и общ резултат 9:9.