“Локо” смачка “Ботев” (Вр) с 3:0, отново излезе втори

Публикувано на вт, 28 апр. 2015
151 четения

“Локо” (ГО) разби с 3:0 като гост “Ботев” (Враца) в мача, игран в Криводол, и си върна второто място в класирането, след като “Пирин” загуби в Добрич с 2:1. Треньорът Сашо Ангелов, който навремето вкара врачани в “А” група, сега пък ги отказа от професионалния футбол.
От самото начало “железничарите” натиснаха и в 8-ата минута след подаване на Любо Генчев Янаки Смирнов стреля с глава, но топката премина на сантиметри от гредата. Атаките продължиха и след едно центриране в 27-ата минута Антоний Балъков чукна леко топката, вратарят на домакините Митов я улови около голлинията, но съдиите зачетоха гол. Врачани бурно протестираха срещу отсъждането на реферите. След получения гол домакините съвсем рухнаха и в 33-ата минута след центриране на Мирослав Иванов фаул и Янаки Смирнов засече топката с глава за 0:2.
След почивката локомотивци отново държаха инициативата в свои ръце и успяха да направят резултата още по-убедителен. В 47-ата минута Янаки Смирнов проби защитата на “Ботев” и единствено Дарко Савич предотврати гола, след като изби в корнер. Янаки Смирнов в 51-ата минута опъна мрежата за трети път след груба грешка в защитата.
Чак след това врачани потърсиха гол и в 63-ата минута Цветелин Тонев проби по левия фланг и стреля от външната страна на мрежата, а малко преди края удар на Тонев мина край гредата.
“Напълно надиграхме домакините, интригата в мача реално свърши още след първия гол в наша полза”, коментира треньорът Сашо Ангелов.
“Локомотив” (ГО): Митев, Мицаков, Фиданин, Пенев, Харизанов, Михайлов, Димитров, Балъков (59 Яв. Генчев), Мир. Иванов (71 Карапетров), Л. Генчев (65 Ненов), Смирнов.