“Локо” (ГО) удари “Берое” като гост

Публикувано на пн, 10 апр. 2017
120 четения

Втора поредна победа грабна “Локомотив” (ГО) в елита, като този успех бе много важен, защото бе първи в плейофната фаза. “Железничарите” биха като гости с 3:2 “Берое”, след като водеха с 3:0, а накрая успяха да удържат минималния вече аванс.
Решаваща в мача бе 20-ата минута, когато капитанът на домакините Иво Иванов удари с лакът Амброуз и получи червен картон. Още докато се опомнят, старозагорци получиха гол – защитата не се ориентира добре, вратарят излезе неразчетено и Рахави Кифуети вкара за 0:1. Само след 4 минути Н’Донгала стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Зехиров и прехвърли Перниш – 0:2. До почивката удар на Мапуку за домакините срещна десния стълб. Задачата на “Берое” съвсем се усложни в 62-ата минута, когато Владислав Узунов покачи на 0:3. Малко след това обаче Мапуку излезе сам срещу Банков и намали, а в 73-ата минута се разписа отново и върна интригата – 2:3. До края домакините атакуваха, но горнооряховци удържаха аванса си и записаха ценни три точки.
“Локомотив”: Банков, Цонков (28 Мадианга), Кавдански, Амброз, Фиданин, Ндонг, Джоман, Узунов (70 Муса), Бен Отман (84 Христов), Н’Донгала, Кифуети.