“Локо” (ГО) с минимална победа, вратарят спаси дузпа в края на мача

Публикувано на ср, 3 окт. 2018
58 четения

Драматично завърши последният мач от кръга на Втора лига между “Локомотив” (ГО) и “Струмска слава” ( Радомир). В 89-ата минута при резултат 1:0 за домакините последва дузпа за съперника, която обаче вратарят Евгени Александров спаси, а с това и отбора си от равенство.
Мачът се изигра при непрекъснат дъжд и температури под 10 градуса. Наводненият терен не предостави възможност за много футбол, а положенията пред двете врати се брояха на пръсти. Домакините имаха възможност в средата на първата част, когато след центриране отляво от фаул вратарят на “Струмска слава” се размина с топката, но същото сториха и Йордан Петев и Иван Пенев. В 45-ата минута чисто положение имаха и гостите, когато след пас на Янев Александър Аспарухов от воле стреля до гредата, но правилно бе маркирана засада.
В началото на втората част Милчо Сирмов извади бранителя Димитър Качев и пусна още един нападател – Тихомир Кънев. В 62-ата минута отново гостите имаха възможност, но ударът на Кирев бе блокиран от Мартин Николов. Четири минути по-късно горнооряховци поведоха. При едно разбъркване Тихомир Кънев първо пробва удар с пета, а после върна топката към Йордан Петев, който я прати в мрежата – 1:0.
На силно наводнения терен до края положения нямаше, но драмата дойде в 89-ата минута. Иван Пенев събори в пеналта нападател на гостите и последва дузпа. От бялата точка обаче Тасев реши да копне топката в средата на вратата и Евгени Александров я улови без проблеми и опази минималната победа.
След този кръг “Локо” се изкачи до средата на таблицата и разделя 8-10 място с “Черноморец” и “Струмска слава” с по 11 точки.
“Локомотив”: Евгени Александров, Тихомир Трифонов, Иван Пенев, Йордан Петев, Мартин Сандов, Мартин Николов, Ивайло Тодоров, Димитър Калчев (59 Тихомир Кънев), Красен Трифонов, Петър Чалъков, Димитър Юруков.