“Локо” (ГО) обърна “акулите” в Бургас

Публикувано на вт, 14 апр. 2015
150 четения

“Локомотив” взе важна пробеда при гостуването си в Бургас на последния в класирането “Черноморец”. “Железничарите” губеха с 1:0 до почивката, но след нея обърнаха нещата до 1:3.
Срещата на стадиона в кв. “Лазур” бе жизненоважна и за домакините, за които само победа им запазваше шансовете за спасяване от изпадане. Първото полувреме премина без почти никакви положения. Домакините имаха лек териториален превес, но почти не стигаха до горнооряховската врата. Локомотивци също търсеха атаки, но не отправиха точен удар.
Единственото по-сериозно положение до почивката донесе и гол за “Черноморец”. В 30-ата минута централният нападател Деян Христов получи пас от Галин Димов, навлезе в пеналта и отправи нисък удар в левия ъгъл за 1:0.
След почивката играта стана по-жива, като и двата отбора отправиха по два удара към противниковите врати. В 50-ата минута при една от атаките на “железничарите” последва центриране към Янаки Смирнов, който с глава прати топката в левия стълб и оттам тя влетя в мрежата – 1:1. В 66-ата минута “Локо” можеше да удвои след пряк свободен удар на Любо Генчев, който обаче нацели напречната греда.
Гостите потърсиха победата и тя стана факт в 77-ата минута, когато след поредното разбъркване в пеналта топката попадна у Антоний Балъков, който стреля неспасяемо за 1:2. Това съвсем стъписа домакините и минута преди края отново Янаки Смирнов ги наказа с трето попадение – 1:3, а след мача футболистите на “Локомотив” по традиция направиха “влакчето на победата”.
“Локо” (ГО): Рашков, Мицаков, Мар. Иванов, Харизанов, Фиданин, Л. Генчев, Карапетров (47 Трифонов), Яв. Генчев (63 Н. Иванов), Смирнов, Балъков.