“Локо” (ГО) и “Банско” направиха 2:2 в зрелищен мач пред 3000 зрители

Публикувано на вт, 30 сеп. 2014
200 четения

Горнооряховският “Локомотив” и “Банско” направиха 2:2 в зрелищен мач, донесъл много емоции на публиката, която бе близо 3000 души. В срещата от “Б” група, противопоставила най-резултатното нападение в групата срещу най-добрата защита, гостите пуснаха 2 гола (досега бяха инкасирали общо 3 в първенството), но и продължиха да са единственият отбор без загуба.
Първата част бе по-добра за “железничарите”, които натиснаха в началото, но голови положения почти липсваха. В 20-ата минута Смирнов от фаул принуди вратаря на гостите да лови. Най-опасното положение бе в 26-ата минута, когато Любо Генчев изведе атрактивно отдясно Смирнов, той центрира остро пред вратата, но Красен Трифонов не успя да вкара. Центриране на Трифонов от фаул пък бе боксирано от стража на гостите.
“Банско”, чийто треньор е бившият етърец Александър Томаш, напомни за себе си с две възможности пред Мартин Станкев. В първата той напредна отдясно на скорост, но би край вратата, а после негов удар от пряк свободен удар под сглобката бе уловен от Рашков.
“Локомотив” поведе с хубав гол в 40-ата минута. Любо Генчев центрира отляво и защитникът Иван Пенев с глава прокара топката през ръцете на вратаря – 1:0.
През второто полувреме обаче “Банско” категорично доминираше. Играчите му атакуваха опасно и принудиха “Локо” да приеме играта пред вратата си. В 52-ата минута след центриране отдясно Янислав Иванов с хубав удар от въздуха прати топката в ъгъла за 1:1.
“Банско” стигна и до пълен обрат, след като в 70-ата минута Славев проби опасно по левия фланг, навлезе в пеналта и с диагонален удар вкара – 1:2. Само след пет минути обаче Фиданин нахлу в наказателното поле и бе съборен, а отсъдената дузпа Янаки Смирнов превърна в 2:2. Така младият нападател спази традицията да се разписва във всеки двубой, откакто е в тима, и за 10 мача (за първенството, за купата и контроли) има вече 13 попадения!
До края гостите продължиха да натискат, но и локомотивци търсеха гол, което направи мача двуостър и много динамичен. Сериозните опасности обаче бяха пред вратата на домакините – в 76-ата минута след центриране от корнер Шишков нацели напречната греда, нов негов удар от упор бе спасен отлично от Рашков, а в даденото продължение и Ангелов стреля в ъгъла, но Рашков успя да избие в корнер.
“Локо” (ГО): Рашков, Мицаков, Пенев, М. Иванов, Фиданин, Димитров, Балъков (67 Н. Иванов), Апостолов, Л. Генчев (85 Карапетров), Смирнов, Трифонов.