“Локомотив” победи “Академик” и очаква дублиращия отбор на “Етър”

Публикувано на пт, 27 авг. 2021
302 четения

Отборът на “Локомотив” (Горна Оряховица) победи с 2:1 тимът на Академик (Свищов) и се класира за следващия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. “Железничарите” откриха резултата в средата на първото полувреме с шут на Янислав Цачев от границата на наказателното поле. “Студентите” изравниха в 38-ата минута, когато по подобен начин точен бе Димитър Велизаров. Крайният резултат беше оформен 15 минути след началото на втората част, когато успоредно на вратата подаване от Цачев беше засечено от Кирил Димитров и топката попадна в мрежата на свищовлии. С влизането в игра на Явор Генчев и Георги Колев, горнооряховският тим стана още по-силен, но последвалите удари и центрирания не доведоха до отбелязването на нови голове. Студентите дори имаха шанса да изравнят и да пратят мача в рулетката на дузпите, но Димитър Костадинов пропусна създалата се възможност.
В следващия кръг “Локомотив” ще срещне дублиращия отбор на “Етър” (Велико Търново).