“Локомотив” (ГО) би и “Спартак” във Варна, два гола на Антоний Балъков

Публикувано на пн, 27 окт. 2014
306 четения

“Локо” (ГО) продължи победната си серия, като надделя над аутсайдера “Спартак” (Варна) с 2:0 на чужд терен. “Железничарите” играха по-добре срещу последния в класирането и заслужено взеха трите точки от мача в XI кръг на “Б” група.
Домакините започнаха активно и още в 7-ата минута можеха да открият. Пламен Иванов подаде към Никола Радулович успоредно на наказателното поле и последна преграда пред топовния шут на сърбина бе вратарят Радослав Рашков. Този хъс обаче трая едва десетина минути, след което “Локомотив” овладя центъра и наложи своята игра.
След центриране на Любо Генчев от корнер в 27-ата минута Антоний Балъков стреля, вратарят Филип Димитров успя да избие, но топката попадна отново в Балъков, който откри резултата – 0:1. Гостите продължиха с опасните си атаки и успяха да удвоят аванса си. В 40-ата минута Атанас Фиданин навлезе отляво в наказателното поле и върна назад към Балъков. Голмайсторът стреля мощно от 20-ина метра и опъна мрежата за 0:2.
След почивката домакините отново се опитаха да се върнат в играта. В 55-ата минута те вкараха гол чрез Радулович, но вдигнатият флаг за засада попари радостта им. Пламен Иванов оспори решението на съдията и получи жълт картон.
Локомотивци обаче уверено владееха мача и имаха още възможности за голове. Атанас Димитров от пряк свободен удар нацели гредата. В последната минута на мача пък Филип Димитров отрази опасен удар на Любомир Генчев.
Около 100 човека гледаха двубоя на стадион “Спартак”, като агитките на двата тима подкрепяха заедно своите отбори. След края на мача футболистите на “Локомотив” отново подариха “влакчето на победата” на привържениците си.
“Този път бързо решихме срещата и след 2:0 изненади нямаше. Спокоен мач, пропуснахме още 3-4 положения. Рано е да мисля за “А” група, до края на първенството има още 19 кръга”, коментира старши треньорът Сашо Ангелов.
В сряда локомотивци приемат “Дунав” в осминафинален мач за купата на България.
“Локо” (ГО): Рашков, Пенев, М. Иванов, Мицаков, Димитров (70 Яв. Генчев), Фиданин, Л. Генчев, Апостолов (86 Горанов), Балъков, Смирнов, Трифонов (83 Карапетров).