“Левски” (Стражица) е другият финалист

Публикувано на пт, 27 сеп. 2013
222 четения

“Левски” (Стражица) е вторият областен финалист за купата на Лигата, като елиминира с 2:1 у дома третодивизионния “Павликени” (преди това павликенчани бяха били с 3:0 в предварителен мач “Янтра” в П. Тръмбеш).
В 6-ата минута Стефан Стефанов можеше да открие за гостите, но капитанът на стражичани Красимир Пройнов изби от голлинията. После пък Атанас Евтимов от домакините изведе Росен Владов сам срещу вратаря, но ударът мина в аут. Двайсетина минути по-късно Владов се реабилитара, като след подаване на Александър Цонев откри – 1:0. Домакините пропуснаха втори гол, след като четирима играчи излязоха срещу двама защитници, но пропуснаха.
Дузпа, отсъдена за игра с ръка в пеналта на “Павликени”, позволи в 62-ата минута на Атанас Евтимов да покачи на 2:0. В края на мача гостите върнаха един гол чрез Милен Михайлов – 2:1. Така на 2 октомври в областния финал ще играят “Левски” (Стражица) и “Локомотив” (ГО).