“Виолетовите” с реми в Созопол

Публикувано на нд, 13 мар. 2022
310 четения

„Виолетовите“ стигнаха само до 1:1 при гостуването си на „Созопол“. Тимът беше без петима футболисти за мача – в групата не попаднаха наказаният Ради Апостолов, както и контузените Атанас Кръстев, Здравко Илиев, Кольо Станев и Христо Марков. Така старши треньорът Веселин Великов не успя да попълни групата за мача и тя  е само от 17 футболисти, като сред резервите бяха записани основно юноши. Това наложи в центъра на защитата заедно с Дичев да играе Яни Пехливанов.

Началото бе двуостро. В 3-ата минута Георги Александров намери отляво Дани Младенов, чийто удар мина до гредата. „Етър“ поведе в 11-ата минута с първи гол за тима на младия Георги Александров. Юношата Кристиян Кънчев бе съборен пред пеналта и от фаула Николай Янков стреля опасно, вратарят изби, но притичалият Александров я вкара в мрежата за 0:1.

Последваха чести атаки и на домакините, които не застрашаваха сериозно вратата на „Етър“. В 41-ата минута Ловре Кнежевич бе изведен прецизно отдясно сам срещу вратаря, но отблизо стреля над вратата. В самия край на полувремето „Созопол“ изравни – Мариян Димитров напредна отдясно и намери Антонио Ласков, който с нисък удар вкара за 1:1.

Втората част започна с пропуск на Ласков, който бе изведен сам срещу вратаря, но би до гредата. Домакините атакуваха по-често, а „Етър“ стигна до ситуация чак в 66-ата минута, когато Младенов изведе Уилсън Фелипе, но след удара му топката излезе в корнер. Малко след това Младенов стреля с глава в ръцете на вратаря. Етърци натиснаха и след центриране на Кнежевич включилият се в атаката Дичев с глава стреля опасно до гредата.

В 80-ата минута „болярите“ обаче останаха в намален състав след червен картон на Дичев. Пет минути преди края Христо Димитров се размина пред голлинията с топката, а в самия край Господинов спаси опасен удар и мачът завърши 1:1.

„Етър“: Анатоли Господинов, Георги Александров, Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Николай Дичев, Кристиян Кънчев, Николай Янков, Цветомир Тодоров (84 Юлиян Райков), Уилсън Фелипе, Ловре Кнежевич, Даниел Младенов (74 Христо Димитров).