Ветераните на “Етър” разбиват с 5:1

Публикувано на пт, 24 мар. 2017
181 четения

Ветераните на “Етър” направиха нова успешна крачка към финалите на държавното първенство. Те победиха на неутрален терен в Севлиево с категоричното 5:1 представителя на Ловешка област “Априлци”. 4 гола за убедителната победа заби Стефан Трайков. Мачът бе зонален полуфинал от първенството по футбол за ветерани.
Още в началото бронзовият медалист от САЩ-94 Бончо Генчев пропусна да открие резултата от дузпа, като стреля край вратата. При една атака на противника падна гол за 0:1, но още в 15-ата минута Бончо Генчев засече пас на Калоян Илиев и изравни – 1:1. До почивката “виолетовите” господстваха на терена и забиха още три гола. Стефан Трайков се разписа след пас на Мирослав Иванов за 2:1. След това излезе сам срещу вратаря на “Априлци” и покачи на 3:1, а още до почивката прехвърли стража на противника и стигна до хеттрик.
През второто полувреме Стефан Трайков вкара още веднъж и приключи двубоя с актив от четири гола. След мача по традиция ветераните поляха успеха в механа “Хаджи Минчо” с подкрепата на фирмите “Валда” и “Алекс ОК”.
“Етър” (ветерани): Петко Ганчев, Стефан Николов, Калоян Илиев, Марин Стефанов, Станимир Палев, Георги Стойчев, Пламен Иванов, Стефан Ангелов, Стефан Трайков, Бончо Генчев, Мирослав Иванов (Стефан Атанасов, Веселин Геновски, Димитър Цеков).